aktualizováno: 27.09.2019 07:18:45 

FARMA GRUČOVICE

Zoohygiena

Zoohygiena

 

K tomu abychom zdárně odchovali drůbež musíme zajistit čisté a zdravé prostředí z dostatkem čistého vzduchu. V praxi to znamená provést dokonalou očistu a následnou dezinfekci chovných prostor. Nemíchat malá kuřátka se starší drůbeží ani z drůbeží z jinéch chovu. Jednodení kuřátko je 1000 vnímavější k nemocem jako dospělá drůbež.Chov drůbeže v ve špatně větraných prostorech také přináší problémy s nemocemi.Je nutno topit a větrat aby se zajistil dostatek čerstvého vzduchu.
Což přináší zvýšené náklady.
 
 
 
 
Na konci léta 2012 jsem vyzkoušel několik biopřípravku v odchovu drůbeže. Nyní se s vámi podělíme o naše zkušenosti.
Vyzkoušeli jsme přípravek AMALGEROL CLASSIC  a AMALGEROL STAL MAX  
VÍCE INFO O PŘÍPRAVKU ZDE. http://www.amalgerol.cz/drubez.html
Ještě něco k přípravkům amalgerol je založen na působení eterických olejů výtažků z bylin a zároven poskytuje dostatek prostor pro růst a rozmnožovaní bakterii těch  hodných,které mají vliv na to aby nezískaly převahu bakterie které způsobují vznik nemocí.Bakterie nám zároven působí v podestýlce a prostoru stájí kde omezují čpavek a jiné škodliviny.Přípravek amalgerol má vliv také na lepší využití a konverzi krmiva(konverze znamená kolik kilogramu krmiva se spotřebuje na kilogram masa nebo vajec) 
 
Přípravek nám přišla Představit velmi ochotná paní Hynková za doprovodu svého nadřízeného pana Beránka.
S aplikací jsme začali u 2 měsíčních kuřat. A to nejprve postřikem 5 procentním rostokem rostokem přípravku STAL MAX. stříkaly se stěny strop i podestýlka. A dále se aplikoval přípravek ALMAGEROL CLASIC do vody. Už na druhý den byl poznat ubytek čpavku. Naplno začal přípravek působit asi do týdne.Došlo k radikálnímu ubytku čpavku snížil se uhyn kuřat a zvýšila se jejich aktivita. Podestýlka se vlivem přípravku a fermetaci zahřívá a šetříme tak i náklady na topení.
 
Prostor pro malá kuřata připravujeme tak že po dokonále očistě provedeme postřik prostor i přípravkem STALMAX čímž vlastně provedeme dezinfekci bez použití chemických prostředků.Navezeme podestýlku doplníme krmítka a napáječky v dostatečném počtu a zapneme topení. Po té ještě provedeme postřik podestýlky přípravkem STAL MAX. Na druhý den se nastájí kuřata a do vody se od prvního dne 1-3 dny přípravek Vitamín AD3EC spolu s přípravkem Promotor L. Od 4 dne je veškeré drůbeži přidáván do vody bylinkový přípravek Amalgerol Clasic. Stačí uplně minimální dávkování 50  ml na 1000 litrů vody. 7-12 den dostávají do vody přípravek Forticoat nebo acidomid dle návodu 5 dní a pak zase 5 dní přípravek amalgerol. Takto se postupuje vždy v 5 denních intervalech. Až do 6 ti týdnu věku drůbeže. V žádnem případě nepoužíváme antibiotika!!
 
 
NA ZÁKLADĚ TĚCHTO ZKUŠENOSTI SI DOVOLUJEME TVRDIT ŽE ZA POMOCI VÝŠE UVEDENÝCH PŘÍPRAVKU SE NÁM SNÍŽIL UHYN Z 5 NA 2,5 PROCENTA. DOŠLO K ZLEPŠENÍ KVALITY VZDUCH VE STAJI. ČPAVEK TAKŘKA NELZE CÍT.NEDOCHÁZÍ K PROJEVŮM KOCIDIOZY ANI JINÝCH NEMOCÍ.NENÍ POTŘEBA TAK ČASTO VĚTRAT ČÍMŽ DOCHÁZÍ K USPOŘE ENERGIE.VZDUCH I PODESTÝLKA JSOU SUŠŠÍ.
 

 


TOPlist